Vritet në ballkonin e tij në Suedi mërgimtari nga Mitrovica

Një person është qëlluar për vdekje në ballkon në Stokholm të Suedisë.

Burime të IndeksOnline bëjne me dije se viktima është Gazmend Osmani nga Mitrovica.

Sipas informacioneve të Aftonbladet, 35-vjeçari është i lidhur me bandat në Stokholm dhe në banesë thuhet se ka pasur edhe fëmijë.

Njëri nga fqinjtë e tashmë të ndjerit ka rrëfyer përkitazi me këtë rast, transmeton Indeksonline.

“Kam dëgjuar një zhurmë pak para orës 5 të mëngjesit, por nuk jam plotësisht i sigurt se sa ishte ora. U zgjova dhe pash fqinjin tim të shtrirë në ballkon. Kemi dëgjura bërtima të forta”, thotë fqinji.