Turistit anglez ia heqin stickersin e UÇK-së në Mal të Zi, i thonë se është “organizatë terroriste”

Duket se jo veç serbët kanë mosdurim ndaj kosovarëve dhe simboleve të tyre të krenarisë. 

Ajo që ka ndodhur në Mal të Zi, lë gojëhapur dhe ngre pikëpyetje për raportin tonë me këtë komb, shkruan Portali Mërgata. 

Një turisti anglez, i cili po qarkullonte në këtë shtet me një motoçikletë, dhe në të cilën kishte të vendosur një stickers të UÇK-së, i është hequr nga një person. 

I njëjti, i thotë turistit anglez se kjo është organizatë terroriste dhe të njëjtën duhet larguar nga motori i tij. /PortaliMërgata/