Tragjike: I riu nga Deçani goditet nga kamioni, vdes në vend

Një i ri ka vdekur në QKUK si pasojë e plagëve që ka marrë në një aksident trafiku të ndodhur dje në fshatin Llukё e Epёrme në Deçan.

Policia njofton se viktima ishtë në motoçikletë, teksa u godit nga një kamion.

“Nё kёtё aksident ishin tё involvuara njё Kamion dhe njё Motoçikletё, deri te aksidenti ka ardhur pёr deri sa i dyshuari nuk e ka respektuar shenjen e trafikut, ndalim i obliguar (STOP), i cili e godet motoçikletën duke i shkaktuar lëndime tё rёnda trupore”, njofton policia.

Pas trajtimit që i riu ka marrë, policia njofton se ai ka vdekur në QKUK sot rreth orës 02:15.

I dyshuari me vendim tё prokurorit tё shtetit është dërguar nё mbajtje pёr 48- orё.

“Me urdhër të Prokurorit shtetit trupi e pa jetë i viktimës dërgohet  në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë, për Obduksion”, njofton policia.

Foton e viktimës e ka publikuar në Facebook zyrtari i komunës së Deçanit, Hajdar Sutaj.

Ai tha se bëhet fjalë për Adiat Gërvalla nga Duboviku i Deçanit.