S’është Zvicra si Kosova: 39-vjeçarja kapet keq duke mashtruar në testin për patentë shofer

Gjatë testit teorik për patentë shoferin e kategorisë B, një pjesëmarrëse në St.Gallen tentoi të mashtronte.  

Kështu ka bërë të ditur të mërkurën policia kantonale. 39-vjeçarja maqedonase ishte e pajisur me mjete të ndryshme teknike – dhe tani po raportohet në prokurorinë publike, shkruan Portali Mërgata. 

 Gruaja u kap pasi zyra e trafikut rrugor raportoi për mashtrim të dyshuar në qendrën e thirrjeve të urgjencës kantonale në St. Gallen. Një patrullë e policisë së kantonit u largua më pas. Oficerët gjetën një telefon celular me një aparat fotografik dhe kufje Bluetooth në trupin e gruas.  

Policia bën të ditur: “Sipas njohurive të deritanishme, 39-vjeçarja ka filmuar pyetjet e provimit me kamerë dhe dyshohet se përgjigjet i ka marrë me një buton në vesh”. 

 Sipas policisë, gruaja mbante edhe disa qindra franga cash. Me sa duket, këto duhet të shërbejnë si pagesë për përgjigjen. Por nga patenta e shoferit nuk erdhi asgjë. Tashmë gruaja po hetohet pasi dyshohet se ka marrë me mashtrim kartën e identitetit. /PortaliMërgata/