Rrahje mes peshkatarëve kosovarë: Shkak kapja e peshkut me rrjetë

Drejtuesit e shoqatës së peshkatarëve të Kosovës janë rrahur sot në liqenin e Vermicës. 

Burime të IndeksOnline bëjnë të ditur se ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit, dhe njëri nga të pranishmit ishte edhe kryetari I shoqatës, Milaim Vitia. 

Dyshohet se anëtarët e shoqatës së peshkatarëve I kanë zënë disa peshkatar duke zënë peshqi me rrjeta, e kjo është e ndaluar. 

Personat në fjalë pastaj kanë sulmuar anëtarët e kësaj shoqate. 

Sipas asaj që mëson IndeksOnline. Tre persona janë lënduar dhe të njëjtit kanë marrë trajtim në spitalin rajonal të Prizrenit.