Rrahje mes dy familjeve në fluturimin për Londër, aeroplani bën ulje emergjente

Një përleshje masive shpërtheu në një fluturim të Ryanair nga Agadir, Marok në Londër, duke e detyruar avionin të bënte një ulje emergjente.

Lufta u zhvillua në fillim të këtij muaji në një aeroplan që po fluturonte në një lartësi prej 9000 metrash në atë kohë. Sherri ka nisur qysh para nisjes dhe gjithçka është përshkallëzuar në ajër dhe ka pasur një sherr. Gjithçka ndodhi kur një pasagjer i kërkoi një gruaje tjetër të ndërronte vendet në mënyrë që ai të mund të ulej me familjen e tij.

Ajo refuzoi dhe burri filloi ta kërcënonte. Së shpejti pati një përshkallëzim dhe pasagjerët i bërtitën njëri-tjetrit dhe stafi u përpoq t’i qetësonte.

Në gjithë kaosin, një grua pati një sulm paniku.

Ajo bërtiste, dhe fëmijët po qanin. Ishte si efekti i një topi bore që u rrit papritur, thonë dëshmitarët, raporton The Sun.

Në fund, avioni duhej të bënte një ulje emergjente, sepse një pasagjer u sëmur dhe stafi duhej t’i jepte oksigjen.

Ishte shumë stresuese. Ishte si të arratisesh nga ferri, tha një pasagjer.

Pas uljes në Marrakech, policia hipi në aeroplan dhe ndaloi nëntë persona.