Qytetari publikon videon e Kurtit duke pirë raki: Pasul me hoxhën, raki në klube të natës

Një qytetar ka postuar një video të kryeministrit Albin Kurti, ku shihet duke pirë një ‘teke’ raki.

Qytetari që ka shpërndarë videon në rrjete sociale, ka ironizuar me pamjet duke thënë “InshAllah more Zot nuk e shohin këtë video ylemaja e Llapit edhe mulla osmani se shumë keq bëhet puna”, përcjell Portali Mërgata.

Ai ka thënë se Kurti në të kaluarën ka postuar foto në faqen e tij duke ngrënë pasul me hoxhën.

“Pasul me hoxhen, raki në klube të natës. Edhe hala tu i besu shiptarzitë”, ka deklaruar qytetari.

Sidoqoftë, kjo ndoshta nuk duhet të merret për keq as ndaj kryeministrit Kurti, duke ditur se ai është person kogja liberal dhe ju përshtatet pothuajse çdo vendi ku shkon për vizitë. /PortaliMërgata