Publikohen përgjimet e reja: Mimoza Kusari i ankohet Simiqit për veteranët e UÇK-së

Mediumi i gazetarit, Berat Buzhala, ka publikuar incizimet e radhës ku e përfshirë është shefja e grupit parlamentar të VV-së, Mimoza Kusari Lila. 

Në këto incizime, Kusari-Lila ankohet tek Slavko Simiq i Listës Serbe për fryerje të listave të veteranëve dhe çështje tjera që ndërlidhen me politikën ditore, shkruan Portali Mërgata. 

Tutje, ajo flet edhe në terma ofendues për ish-kolegët e saj qeveritarë, Uran Ismailin e Bekim Haxhiun. 

Të plotë, incizimin mund ta dëgjoni duke klikuar KËTU.