Publikohen pamjet tronditëse kur disa sigurima të diskotekës grushtojnë një person

Populli kosovar u trondit dje nga një gjuajtje me armë zjarri mes dy grupeve në një lokal në qendër të Prishtinës.

Një tjetër përleshje, veçse pa armë zjarri, ka ndodhur në hyrjen e një diskoteke në Komunën e Gjilanit, shkruan Portali Mërgata.

Nga rasti i dytë, ai i diskotekës, tashmë janë publikuar edhe video që dëshmojnë momentin kur pjesëtarët e sigurimit të një diskoteke në Gjilan, sulmojnë brutalisht një person, i cili gjithashtu shihet se tenton të vetmbrohet duke u munduar të kthejë grushtet ndaj sigurimit.

Çka bie në sy është mos-reagimi i qytetarëve që ishin afër dhe të pranishëm në rast.

Për të parë videon, klikoni KËTU.