Ndodh në Gjermani: Vozitësi i kamionit s’duron më, rrah aktivistët që iu shtrinë në asfalt

Një video e realizuar në Gjermani tanimë ka bërë xhiro në rrjete sociale. 

Bëhet fjalë për një shofer kamioni, i cili s’mundi të durojë më disa aktivistë kundër ngrohjes globale të cilët ia kishin bllokuar rrugën, shkruan Portali Mërgata. 

Në një moment të caktuar, ai doli dhe goditi aktivistët të cilët ishin shtrirë në rrugë. 

Më pas, nuk hezitoi që njërin nga ta i cili vazhdonte të rezistonte, ta godiste edhe me kamion. /PortaliMërgata/