Ndodh në Gjermani: Shkeli me veturë 13-vjeçaren, nuk dënohet as me burg

Ai vrau Marielle (13) sepse donte të shkonte shpejt në bordello. Për këtë,  Christopher D. (32) mori vetëm dy vjet dënim me kusht.

Aktgjykimi ndaj D. tashmë është përfundimtar. Dhe Marcel O. (42) vuan çdo ditë! Ai ngushëllohet disi nga fakti që mban gjithmonë pranë vetes vajzën e tij të dashur. 

“Marielle ishte atje në sallën e gjyqit. Unë mbaja hirin e saj në një kapsulë rreth qafës time”, thotë babai i Marielles, transmeton Portali Mërgata. 

Në fakt, brenda amuletit të vogël të zgjatur është hiri i vajzës.  

“Ishte më e pakta që mund të bëja për ta”, thotë Marsel O., i cili ndodhej në sediljen e shoferit në aksident dhe u plagos rëndë vetë.  

Nga forca e goditjes vajza e tij është futur në bagazh dhe ka ndërruar jetë në vendin e aksidentit. 

Familja e tij që po udhëtonte me Golf u kap në udhëkryq nga Christopher D. me VW Touareg e tij. Sipas raportimeve, i riu në makinën dytonëshe kishte mbi 100 gjëra në të. 

Pas shpalljes së vendimit, babai i Marielle u tmerrua nga dënimi i butë.  

“Ai duhej të ishte arrestuar, këtë do të kishte dashur vajza ime”. 

 Fillimisht, Marsel O. ka dashur ta shikojë të akuzuarin në sy kur është shpallur aktgjykimi.  

“Por kur dëgjova se do të ishte vetëm provë, më duhej të largohesha. Nuk mund të kisha garantuar asgjë.” 

Babai i dëshpëruar është tronditur edhe kur ka dëgjuar se çfarë ndihme ka marrë i akuzuari gjatë tre muajve të paraburgimit.  

“Ai kaloi 50 seanca terapie njëorëshe duke punuar për atë që ndodhi pas ndalimit”, tha avokati mbrojtës i të pandehurit. Në fund, terapisti vërtetoi Christopher D. se ai ishte plotësisht i risocializuar. 

:“Unë, nga ana tjetër, nuk mund të fle më, nuk mund të përqendrohem më dhe vazhdoj të shoh imazhet e tmerrshme të aksidentit në mendjen time. Unë jam përpjekur të marr terapi traumatike për më shumë se një vit dhe kam marrë vetëm refuzime deri më tani. Dhe mori terapi të plotë sepse ishte në burg. Kjo nuk eshte e drejte”, thotë babai i viktimës. /PortaliMërgata/