Mërgimtari tenton t’i vras me AUDI dy persona në Prishtinë, pamjet janë tmerruese

Policia e Kosovës është sërish në kërkim të një të dyshuari nga Zvicra: Këtë herë një shofer në Prishtinë thuhet se ka goditur dhe plagosur dy persona me Audi-n e tij. Një kamera survejimi ka kapur skenën. 

Përsëri: Policia e Kosovës është në kërkim të një të dyshuari që ndoshta ka lidhje me Zvicrën. Këtë herë një shofer mësohet se ka goditur dhe plagosur dy persona.

Skena shqetësuese është kapur në video: ndërsa dy viktimat e mëvonshme po ecin në rrugë, ata përplasen nga një makinë e errët nga hiçi. 

Sipas mediave kosovare viktima mësohet se janë dy meshkuj të moshës 23 dhe 24. Në video shihet se shoferi mund të ketë nxituar qëllimisht pak para përplasjes. 

Agron Borovci, zëdhënës i policisë në Prishtinë, ka konfirmuar për Blick se hetimet për tentativë vrasjeje janë duke u zhvilluar. Gjithashtu ai konfirmon se makina është Audi me targa të huaja. Sipas hulumtimit të Blick, targa është e kantonit të Friburgut. 

Aksidenti dyshohet se ka ndodhur rreth orës 04:00. e hënë. Vendi i aksidentit është në rrugën Dervish Çollaku mes Prishtinës dhe Fushë Kosovës. Sipas zëdhënësit të policisë Borovci, të lënduarit nuk janë në rrezik për jetën. /PortaliMërgata/ 

VIDEO