Mërgimtari nga Zvicra vret argjentinasen në Fushë Kosovë

Një shtetase e Argjentinës 27-vjeçe ka vdekur në QKUK për shkak të lëndimeve të marra të cilat dyshohet se i janë shkaktuar si pasojë e rënies nga kati i gjashtë i një hoteli në Fushë Kosovë.

Gazeta Express mëson se i dyshuari është nga komuna e Drenasit, me nënshtetësi zvicërane.

Rasti në polici është hapur si “vrasje” dhe është arrestuar i dyshuari i cili ka qenë duke qëndruar së bashku me viktimën. I njëjti me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Gjykata Themelore në Prishtinë tashmë ia ka caktuar një muaj paraburgim të dyshuarit, në drejtim të veprës penale “vrasje”.

Lajmin e ka konfirmuar për Gazetën Express zëdhënësja e Gjykatës Themelore të Prishtinës, Mirlinda Gashi.

Ajo tha se pas kërkesës së prokurorisë, të njëjti i është caktuar masa e paraburgimit prej një muaji.

Motivi i vrasjes nuk dihet, ndërsa trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion.

Policia ka njoftuar se kjo ngjarje ka ndodhur me datën 1 gusht rreth orës 01:59.