Mërgimtari nga Gjermania rrah të dashurën e tij në Prishtinë, arrestohet nga policia

Një rast i dhunës në familje është raportuar të ketë ndodhur dje në Prishtinë.

Policia ka njoftuar se viktima  femër kosovare ka raportuar se pas një mosmarrëveshje verbale i dashuri i saj i dyshuari mashkull gjerman i ka shkaktuar dhunë psikike dhe fizike.

I dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.