“Llugë” në Aeroportin e Gjenevës, qindra bagazhe të humbura

Aeroporti i Gjenevës po lufton me një fluks të bagazheve të humbura.

Trajtuesit në Cointrin thonë se janë viktimë e problemeve në aeroporte të tjera në mbarë botën.

Qindra çanta që humbën fluturimin origjinal po mbërrijnë pa mbikëqyrje, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Kjo e lë Gjenevën me problem nëse përpiqet të rilidhë pasagjerët me pronën e tyre.

Kompania e trajtimit Swissport thotë se ishte gati për ngarkesat e verës dhe punësoi 100 staf të ri në fillim të sezonit.