Jakup Krasniqi feston ditëlindjen në Hagë, ky është urimi emocional i vajzës së tij për të

Ish-kryetari i Kuvendit dhe ish-zëdhënësi i UÇK-së, Jakup Krasniqi, feston sot ditëlindjen.

Ai mbush 73 vite jetë.

Ditëlindjen nga largësia, përmes një postimi në Facebook, ia ka uruar vajza e tij, Gresa.

“Në çdo 31 dhjetor, pak para mesnates kur të gjithë ndiznin fishekzjarret, ne ndiznim qirinjët për torten e ditëlinjës tënde”, shkruan ajo.

Ajo uron që Krasniqi të kthehet në shtëpi, i lirë.

Postimi i plotë: 

Babi

Në çdo 31 dhjetor, pak para mesnates kur të gjithë ndiznin fishekzjarret, ne ndiznim qirinjët për torten e ditëlinjës tënde.

Tradita vazhdon edhe sot, festojmë gjithmonë lindjen e një njeriu të jashtzakonshëm.

Po hym në vitin 2024 me një dëshirë të vetme; kthimin tënd në shtëpi dhe me një urim të thjesht; jetofsh sa malet e Shqipnisë.

Urime ditëlindjen Babi!

Me dashuri e mall pa fund: Sevdija, Gresa, Qendresa, Altini dhe Çlirimtarja.