Ish-ministrit të arsimit i vdes gruaja

Ish-Ministri i Arsimit, Shyqyri Bytyqi, ka njoftuar se i ka vdekur bashkëshortja.

Në një postim në Facebook, Bytyqi ka bërë me dije se varrimi i saj do të bëhet nesër në orën 13:00, në varrezat e qytetit në Dragodan.

“Njoftojmë shokët, miqtë dhe dashamirët se vorrimi i bashkëshortes, nënës e motrës tonë, Shaha Bytyqi, do të bëhet nesër, e shtunë, 9.9.2023, në ora 13:00, në varrezat e qytetit Dragodan, Prishtinë.Njëherësh ju njoftojmë se e pamja do të jetë e hapur tri ditë, duke filluar nga dita e diel, më 10.9.2023, nga ora 09:00-17:00 në Hotel “Grand”, Prishtinë.Me mall e kujtojnë përgjithmonë bashkëshorti Shyqi, djemt Frymzimi, Egzoni, nusja Qëndresa, motra Valdetja dhe vëllezërit Arsimi e Gëzimi”, ka shkruar Bytyqi.