“I kam vra 30 milicë serbë”, deklaratat e famshme të Bedri Krasniqit – publikohen foto të rralla të tij në UÇK

Bedri Krasniqi është njeriu më i përfolur gjatë ditëve të fundit në Kosovë.

Pasi u shpall i pafajshëm për vrasjen e dy policëve në Podujevë, Krasniqi po vazhdon të vuajë dënimin për dy raste të tjera, të vrasjes dhe kidnapimit, shkruan Portali Mërgata.

Bedri Krasniqi kishte rrëfyer në gjykatë se si kishte vrarë 30 milicë serbë kur ishte në UÇK.

Për të parë fotot e rralla të Bedri Krasniqit në UçK dhe momentet kyqe nga gjykimi, klikoni KËTU.