Humb vogëlushja 2-vjeçare në Gjermani: I madh e i vogël ngriten në këmbë për ta gjetur

Që nga pasditja e së dielës nuk ka asnjë gjurmë të Melisës (2). Në një moment të pavërejtur, vogëlushja mësohet se është larguar nga shtëpia e prindërve i veshur vetëm me pizhame.

Që atëherë, policia ka qenë në kërkim të fëmijës – dhe ka një dyshim serioz! A ra vajza në lumin aty pranë?

Lauchert rrjedh nëpër fshatin e vogël të Bingen-Hitzkofen. Në breg ka shelgje. Oficerët e policisë ecin në zonë, duke kërkuar gjurmë, për të gjetur një pistë për të shpëtuar dy vjeçaren. Megjithatë, pas një nate të akullt në Zollernalb, zyrtarët kanë frikë nga më e keqja.

Mbrëmjen e së dielës rreth orës 18:30 prindërit kanë lajmëruar policinë. Ata thanë se vajza e tyre e vogël ishte zhdukur. Rreth orës 17:00 prindërit kishin vënë re mungesën e fëmijës së tyre. Melisa në atë moment kishte veshur vetëm pizhame.

Pas thirrjes së urgjencës, oficerët nisën një kërkim të madh.

Kryetari i bashkisë Jochen Fetzer (56) tha për BILD: “Rreth orës 20:00, më kërkuan nga policia që të hapja një operacion të zjarrfikësve.” Policia, brigada e zjarrfikësve dhe THW mbërritën – gjithsej 180 personel emergjence, duke përfshirë zhytësit e zjarrfikësve dhe katër ekipe me dronë dhe kamera termike.

Zhytësit kërkuan në ujin e turbullt dhe të ftohtë të lumit të vogël. Një skuadër e qenve të shpëtimit ka krehur zonat e bregut. Rreth orës 12:00 u ngrit mjegull e dendur. Kërkimet u ndërprenë gjatë natës.