Hanover: Ambulanca përplaset me pemën, lëndohet pacienti që ishte brenda

Shërbimet e urgjencës donin të lëviznin me shpejtësi, një pacient ishte shtrirë në ambulancën e tyre. Por në fund, ata kishin nevojë për ndihmë!

Aksident i dhunshëm të premten në rajonin e Hanoverit. Një ambulancë është aksidentuar gjatë një operacioni. Automjeti po udhëtonte në Wedemark me një pacient në bord dhe donte të parakalonte një makinë, raporton Portali Mërgata.

Por drejtuesi i makinës papritur u kthye majtas në një rrugë të dheut dhe nuk e vuri re ambulancën pas tij, siç shkruan Policia.

Përplasja ka bërë që mjeti i emergjencës të dalë nga rruga dhe të përplaset me një pemë.

Dy punonjës të shpëtimit u plagosën rëndë, një grua u dërgua në spital me helikopter, tha policia. Sipas informacioneve, lëndime të lehta kanë pësuar pacienti në mjet dhe drejtuesi i mjetit. /PortaliMërgata/