Eurodeputeti austriak i drejtohet BE-së: Shihni çka po ndodhë, ju ende dëshironi ta sanksiononi Kosovën

Eurodeputeti austriak, Lukas Mandl ka reaguar pas provokimeve të tifozëve serbë, të cilët kanë kërkuar që ushtria serbe të kthehet në Kosovë. Ai ka parashtruar pyetjen nëse BE-ja dëshiron ende të sanksionojë Kosovën.  

“Ju ende dëshironi të sanksiononi cilin vend? Kosova?”, ka pyetur ai, derisa ka etiktetuar diplomatët evropianë Josep Borrell, Oliver Varhelyi dhe Miroslav Lajçak.

Ai ka ftuar bashkësinë ndërkombëtare të ‘shoh atë që po ndodh’.