E rëndë: Tre shqiptarë mbyten në plazhin e Golemit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në plazhin Vilë-Boshtovë të Kavajës këtë të dielë. Bëhet e ditur se babai me dy djemtë e tij të mitur janë mbytur. 

Policia bën me dije se duke notuar në det janë mbytur tre shtetas, pjestarë të së njëjtës familje (babai rreth 55 vjeç, dhe dy djemtë e tij të mitur rreth 13 dhe 15 vjeç). 

Shërbimet e Njësisë Policore Detare kanë ndërhyrë për ti shpërtuar por të tre shtetasit kishin ndërruar jetë si pasojë e rrymave detare. 

Njoftimi i plotë: 

Më datë 09.07.2023, në plazhin Vilë-Boshtovë, duke notuar në det janë mbytur tre shtetas, pjestarë të së njëjtës familje (babai rreth 55 vjeç, dhe dy djemtë e tij të mitur rreth 13 dhe 15 vjeç). 

Shërbimet e Njësisë Policore Detare kanë ndërhyrë për ti shpërtuar por të tre shtetasit kishin ndërruar jetë si pasojë e rrymave detare. 

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.