E rëndë: Suharekasi nervozohet pas aksidentit, vret gruan me të cilën u përplas

Një burrë në Suharekë është arrestuar për vrasje nga pakujdesia.

I njëjti, dyshohet se pas një aksidenti trafiku, ka shtyrë gruan e tij, e cila ka ndërruar jetë nga lëndimet e mara, shkruan lajmi.net.

Rasti është konfirmuar edhe nga Policia e Kosovës.

Është raportuar për një aksident trafiku mes dy, policia ka dalë ne vendin e ngjarjes ka qenë një viktimë femër e vitit të lindjes  1956. Pasi që është bërë rishikimi i provave është vërtetuar se viktima nuk ka vdekur nga lëndimet në aksident dhe nuk dihen shkaqet e vdekjes. Por sipas hetimeve të parë është arrestuar i dyshuari pasi dyshohet se pas aksidentit i dyshuari ka dalë nga automjeti, janë fjalosur dhe e ka shtyrë viktimë dhe pastaj viktima ka vdekur.  Viktima ka qenë pjesëmarrëse në aksident”, thanë nga Policia.