E jashtëzakonshme: 59 aeroplanë me mërgimtarë vijnë brenda ditës në Kosovë

Agjencia e Nagivimit të Kontrollit Ajror me një komunikatë për media kanë njoftuar se vetëm gjatë ditës së sotme kanë patur 59 fluturime.

Ata iu kanë uruar mirëseardhje.

’Nē kētē ditē vere, 59 fluturime… Për ne, 118 ardhje – vajtje. Mirësevini dhe Rrugë tē Mbarë!’’, thuhet në njoftim e ASHNA.

Ky numër i ardhjes së aeroplanëve sot është thuajse dyfish më i madh se dje që kishin arritur 37 aeroplanë.

Ardhjet nga Gjermania, Zvicra e Turqia e dominojnë numrin e aterimeve deri më tani në aeroportin “Adem Jashari”