Dy mërgimtare nga Kosova vdesin në aksident në Kroaci

Ndërkohë babë e bir janë të lënduar rëndë dhe po trajtohen në spitalin e Splitit. 

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Kroaci ku kanë mbetur të vdekura nën e bijë nga Kosova. 

Ndërkohë babë e bir janë të lënduar rëndë dhe po trajtohen në spitalin e Splitit. 

Mediat në Kroaci bëjnë të ditur se në aksident humbi jetën edhe një 33-vjeçar nga zona e Zarës, përcjell albinfo.ch. 

Shtetasit kosovarë ishin në veturën BMË e cila u aksidentua rëndë me një Volkswagen që drejtohej nga shtetasi kroat, që mbeti gjithashtu viktimë. Aksidenti ka ndodhur rreth orës 23 të së premtes në dalje të Ravçës në austrostadën A1, shkruan Index.