Deputetët e VV-së “harrojnë” që u kapën me Amerikën, i shkojnë në festën e pavarësisë

Një grup i deputetëve të VV-së ka shkuar sot në festën e organizuar nga Ambasada Amerikane.

Kjo festë po mbahet për nder të 4 korrikut, festës kombëtare të SHBA-ve për pavarësi, shkruan Portali Mërgata.

Pjesëmarrja e tyre vjen në kohë përplasjesh mes pikërisht këtij pushteti dhe Amerikës shkaku i veprimeve në veri.

Ata kanë publikuar një fotografi nga ky manifestim. /PortaliMërgata/