“Do të masakroj posa të vij në Prishtinë” – E pëson keq mërgimtari që kërcënoi deputetin

Një mërgimtarit i ka dalë punë me drejtësinë në Kosovë. 

Kjo pasi që i njëjti e ka kërcënuar një deputet të Kuvendit të Kosovës, shkruan Portali Mërgata. 

Për këtë rast ka shkruar drejtori i IKD-së, Ehat Miftaraj. 

Postimi i plotë i tij: 

Prokuroria ka njoftuar se ka ngritur aktakuzë ndaj një mërgimtari dhe ka bërë kërkesë për caktimin e paraburgimit për kanosjen e një deputeti. 

Sipas Prokurorisë, i akuzuari i ka shkruar në Fb deputetes se posa të vijë Prishtina do ta masakrojë, shkruan “Betimi për Drejtësi”. 

Morali: Ne vend se mergimtari te shkoj ne shtepine e tij tek familjaret, ai drejte e ne paraburgim. Lehte eshte prej Amerike, Gjermanie, Zvicre, Skandinavie me sha, ofendu e kercenu. Por vjen momenti qe e paguan gabimin dhe shkon drejte e ne fllad. /PortaliMërgata/