Blerta Deliu takon familjen mërgimtare nga Zvicra

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu është takuar sot me disa mërgimtarë.

Këtë, ajo e ka bërë të ditur me anë të një postimi në Facebook, shkruan Portali Mërgata.

Postimi i plotë i Deliut:

Mua më thërrasin gurbetçar, por kam emrin kosovar.

Me Arsën, Erlisin dhe Jonin, fëmijët e familjes Kadriaj që jetojnë Zurich të Zvicrës, sot vizituam Kuvendin dhe selinë e PDK-së.

E mahnitur me njohuritë e tyre për Kosovën dhe UÇK-në përkundër moshës e distancës.

Mërgata, gjysma tjetër e jona, janë dashuria e malli ynë i përditshëm dhe krenaria jonë e përhershme.

Shumë dashni. /PortaliMërgata/