Babai i Astrit Deharit kërkon falje që shpërndau postimin ku kritikohej Albin Kurti: Ishte gabim

Deputeti i Vetëvendosjes, Avni Dehari sot gjatë ditës kishte shpërndarë një postim të një qytetari i cili kritikonte kryeministrin Kurti.

E për këtë shkruan mediat, ku me t’i parë ato Dehari ka kërkur falje për  lëshimin e tij, duke u shprehur se e ka shpërndar gabimisht.

Të dashur qytetarë,

Kërkoj ndjesë për shqetësimin e shkaktuar sot paradite nga një shpërndarje e gabuar e një postimi. Këtë gabim e kam bërë duke dashur ta shpërndaj një postim për filmin “Ninullë”, që u kushtohet të zhdukurve.

Kërkoj mirëkuptimin e mediave dhe lus që lajmet për të të shlyhen.

Faleminderit për mirëkuptim!