D O

731 POSTS 0 COMMENTS

Aksioni kundër mashtruesve të “Call Center” në Kosovë, policia gjermane parandaloi...

“Call Center” janë bërë të famshëm jo vetëm në Kosovë, por nëpër të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor. E këto qendra të thirrjeve, si duket...

A e dini sa është rritur vajza e deputetes Adriana Matoshi,...

Adriana Matoshi është një nga artistet më të komentuara në rrjet. Përpos jetës profesionale me art dhe politikë, ajo komentohet edhe për jetën private. Së fundmi...

Bllokimi i qytetarëve kosovarë në pikat kufitare të Serbisë, institucionet e...

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës dhe Ministria e Punëve të Brendshme njoftojnë se pas situatës së krijuar në pikat kufitare në Serbi...

Deputeti ukrainas e thotë në shqip: Kosova është Evropë

Deputeti ukrainas, Olekseiy Goncharenko, në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës (KiE) ku po diskutohet raporti për anëtarësimin e Kosovës në KiE, mbështeti anëtarësimin...

Asambleja Parlamentare voton pro anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës

Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës të martën me 16 prill ka votuar pro për anëtarësimin e Kosovës në këtë organizatë. Për votuan 131 deputetë,...

Xhudisti Akil Gjakova është në arrati, flet avokatja e ish-gruas së...

Xhudisti kosovar, Akil Gjakova, është akuzuar nga bashkëshortja e tij për dhunë fizike dhe psiqike. Lidhur me këtë rast, në emisionin “Kosova today”, ka folur...

“Urime djali jem” – Momenti kur nëna e uron Granit Xhakën...

Skuadra e Bayer Leverkusenit ka fituar titullin kampion në Bundesliga për sezonin 2023/24. Granit Xhaka ishte një nga realizatorët e pesë golave në fitoren e...

Xhudisti Akil Gjakova u denoncua nga gruaja e tij për dhunë,...

Xhudisti i njohur kosovar, Akil Gjakova dhe gruaja e tij tashmë janë në një proces divorci. Por, publiku kosovar u shokua kur dje u publikuan...

6 të vdekur – Detaje nga sulmi i djeshëm me thikë...

Gjashtë persona kanë mbetur të vdekur pas një sulmi masiv me thikë në një qendër tregtare në Sidnej. I vrarë ka mbetur edhe sulmuesi. Sulmuesi,...

“Hajde trim se kemi me të pritë me tradita të Dukagjinit”...

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, ka qenë i ftuar sonte në emisionin DPT te Fidani në ATV ka folur edhe për largimin e AAK-së...