E

2004 POSTS 0 COMMENTS

Policia serbe vret Faton Hajrizin

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Brendshëm i Serbisë, Ivica Daçiq tha se vrasësi i policit është likuiduar. “Anëtarët e policisë vranë një vrasës policie në afërsi...

Volkswagen drejt rënies, një nga fabrikat më të mëdha në Evropë...

Lajmet e këtij lloji janë shumë të rralla në Volkswagen, hera e fundit ishte në vitin 1988: Një nga fabrikat e makinave të grupit...

Bllokadë në gjithë botën: Bie sistemi i aeroplanëve, bankave televizioneve

Banka të mëdha, mediume, kompani për telekomunikime dhe kompani ajrore në gjithë botën janë duke u përballur me ndërprerje masive të internetit dhe bllokim...

Vrasja e policit: Mos kaloni nëpër Serbi, situata ende e tensionuar

Faton Hajrizi, i cili dyshohet për vrasjen e policit serb dhe plagosjen e kolegut të tij, vazhdon të jetë në arrati. Mediat serbe, të...

Mërgimtari kosovar nga Gjermania vret policin serb në Loznicë

Një efektiv i policisë kufitare serbe në Loznicë ka mbetur i vrarë gjatë të shtënave me armë dhe sipas Novosti.rs, nga një i ri...

Zbulohet mashtrimi me çmime i Lidl në Munich të Gjermanisë

Mynih – Në vazhdën e inflacionit, shumë ushqime në supermarkete dhe diskonte janë bërë më të shtrenjta. Sipas Entit Federal të Statistikave, norma e...

Gjermania “dush të ftohtë” Ukrainës: Ia përgjysmon buxhetin për pajisje ushtarake

Kabineti gjerman e miratoi të mërkurën buxhetin për vitin 2025, i thanë agjencisë “Reuters” burimet qeveritare, edhe pse ende duhet të mbulohet një dallim...

Autobusi përplaset në tunel, 31 persona të plagosur

I vendosur në pykë, autobusi ngrihet në ajër dhe bllokon hyrjen në tunel. Nga aksidenti i rëndë mbetën të plagosur 31 persona, 25 prej...

Aksident tragjik në Zvicër: Treni i S-bahn godet makinën, vdes shoferi...

Në Reutlingen ZH, pati një aksident tragjik kur një S-Bahn goditi një makinë që qëndronte në shina. Shoferi 78-vjeçar ka ndërruar jetë në vend. Të...

Sa ju kushtojnë autostradat rrugës për Kosovë? Kjo është çmimorja për...

Shumica e udhëtarëve shkojnë për pushime me makinë ose marrin me qira një në destinacionin e tyre të pushimeve. Ata shpesh ngasin në rrugë...