Aksident horror në Gjermani, mërgimtari vdes në moshë të re

Një aksident tragjik trafiku në Marienwerder afër Auf der Horst në Hanover të hënën vonë në mbrëmje vrau tre persona dhe plagosi rëndë disa të tjerë. Siç mësoi vetë Garbsen-City-Neës, në aksident u përfshinë dy makina. 

Pak pas orës 23:00 erdhën raportet e para nga lexuesit për një aksident të rëndë trafiku në Marienëerder në redaksinë e Garbsen-City-Neës. Pak minuta më vonë thirrja e urgjencës është bërë nga zjarrfikësit e Hanoverit. Kur ekipet e shpëtimit mbërritën në vendin e aksidentit, panë një pamje të tmerrshme. Të dyja automjetet janë dëmtuar aq shumë saqë mezi shiheshin. 

Sipas raportimeve të dëshmitarëve okularë, tre persona kanë humbur jetën në aksident dhe tre persona të tjerë mësohet se janë lënduar rëndë. Një lexuese e GCN-së ishte duke shkuar për në shtëpi, kur vuri re makinat e përplasura në rrugë dhe nxitoi menjëherë te automjetet për të parë nëse mund të ndihmonte. U thirrën menjëherë shërbimet e urgjencës. Në atë kohë në vendin e aksidentit ndodheshin tashmë disa persona, mes tyre edhe një burrë që me sa duket mund të ishte i afërm i viktimave. Ai vazhdoi të bërtiste me dëshpërim se nuk duhej bërë asnjë foto apo video. 

Lexuesi i tha GCN: “Ishte e tmerrshme, dukej sikur automjetet ishin përplasur kokë më kokë”. Se si ka ndodhur saktësisht aksidenti i tmerrshëm është ende e paqartë. Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e saktë të aksidentit. 

Portali Mërgata mëson se në këtë aksident është përfshirë edhe mërgimtari, Daim Makresi, i cili ka ndërruar jetë. /PortaliMërgata/