27-vjeçarja vdes në një aksident brutal trafiku në Zvicër

A ka vdekur një grua sepse një burrë ka vozitur shumë shpejt? Gjyqësori i Cyrihut është duke hetuar këtë dyshim pas një aksidenti trafiku në Elgg. Një Seat i kuq ka dalë nga rruga dhe ka rënë në një argjinaturë. Pasagjerja 27-vjeçare ka ndërruar jetë në vendngjarje. 

Mbrëmjen e së shtunës ka ndodhur një aksident trafiku me fatalitet në Elgg ZH ku ka humbur jetën një 27-vjeçare. Siç shkruan policia e kantonit të Cyrihut, një 26-vjeçar ka vozitur pak pas orës 22:30 në Schneiterstrasse nga Unterschneit në drejtim të Elgg, transmeton Portali Mërgata.

Në një kthesë në të djathtë para mbikalimit hekurudhor, ai ka hyrë në korsinë e ardhshme dhe në skajin e majtë të korsisë për arsye të pazbardhura ende.

Pasagjerja 27-vjeçare është plagosur aq rëndë sa ka ndërruar jetë në vendngjarje. Drejtuesi i mjetit ka pësuar lëndime të lehta dhe është dërguar me ambulancë në spital. Pas lirimit ai u arrestua. Prokuroria publike ka hapur procedurë ndaj të dyshuarit për veprën penale të shpejtësisë së lejuar. 

Policia kantonale e Cyrihut nuk dha asnjë informacion të mëtejshëm për dy të burgosurit sipas kërkesës. /PortaliMërgata/