Mërgimtari viziton pas 31 vitesh Kosovën: Veç Zotit dhe Albin Kurtit i besoj

Të shumtë janë rastet kur mërgimtarët nuk kthehen në vendlindje për një kohë të gjatë. 

Me një rast të tillë është përballur ekipi i lajmi.net në aeroportin “Adem Jashari”. 

Një syrresh pranoi se tash e më shumë se tri dekada nuk është kthyer në vendlindje, kurse veç kësaj komentoi edhe zhvillimet politike. 

“Unë veç Zotit edhe Albin Kurtit i besoj”, ka thënë mes tjerash ai.